PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA I-GO STOPNIA W STARYCH BABICACH

Szkoła mieści się na ul. Polnej 40, w budynku Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Działa od 1994 roku. Figuruje w ewidencji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Uczniowie szkoły uczą się gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, uczęszczają na zajęcia z teorii muzyki, śpiewają w chórze, współtworzą zespoły instrumentalne. Zajęcia dla dzieci odbywają się zgodnie z podstawą programową nadzorowaną przez Centrum Edukacji Artystycznej. Nasi nauczyciele posiadają szerokie kwalifikacje, zarówno w dziedzinie instrumentalnej, teoretycznej jak i pedagogicznej. Atmosfera w szkole jest przyjazna uczniom. Nauczyciele traktują swoich podopiecznych w sposób wysoce zindywidualizowany. Dzieci regularnie występują na koncertach, audycjach muzycznych. Placówka ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową, realizując program wychowania przez sztuki piękne, a zwłaszcza muzykę. Młodzi artyści wzbogacają swoimi występami, koncerty klasowe, uroczystości szkolne i gminne.
Szkoła muzyczna jest współorganizatorem wielu inicjatyw artystycznych, w tym dorocznego Powiatowego Konkursu Muzycznego, które popularyzują czynne uczestnictwo w kulturze i naukę gry na instrumentach muzycznych wśród dzieci i młodzieży. Z naszej inicjatywy powstało Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Wśród członków towarzystwa znajdują się nauczyciele szkoły. Wspólnie z władzami samorządowymi powiatu i gmin staramy się popularyzować muzykę klasyczną. Dla uczczenia 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina od blisko 20 lat organizujemy koncerty w ramach festiwalu muzycznego "W Krainie Chopina" z udziałem najwybitniejszych muzyków i zespołów. 22.lutego 2010 roku w kościele w Brochowie, z naszej inicjatywy przedstawiciele władz samorządowych podpisali uroczystą deklarację która w hołdzie naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi, okolicom Żelazowej Woli nadaje nazwę "Kraina Chopina". Zabiegamy także o zakupy instrumentów, wspieramy budowę wielkich organów w kościele w Laskach.
Nasza szkoła od blisko trzydziestu lat uwrażliwia uczniów i ich najbliższych. Często dowiadujemy się że absolwenci szkoły inicjują ciekawe wydarzenia artystyczne, w liceach, na uczelniach, a także w gminie Stare Babice.